'Hoe ontmoeten we elkaar écht?'

Tijdens de City Table XL in Den Haag kwamen verschillende rondetafeldeelnemers bijeen om in te gaan op het nieuwe programma van de gemeente Den Haag: ‘Werken en Ontmoeten’. Zo ook Basten Kolthof, programmamanager bij deze gemeente. Hij vertelde open over de doelen en de knelpunten van het nieuwe programma.
“Werken en ontmoeten is een term waar we van alles mee willen. We zitten nu in een gebouw dat in de jaren 90 is opgeleverd, maar daardoor voldoet het totaal niet aan de verwachtingen van tegenwoordig, waarin er vraag is naar verschillende werkplekruimtes. Hoe werken en ontmoeten we elkaar nou écht?”
“We moeten leren functioneren in een veranderende omgeving. Dat illustreren twee gebouwen die onder ons vallen, de Spui en de Leyweg. Allebei hadden ze vernieuwing nodig, die moeten leiden tot het treffen van je collega’s.”
Lerend veranderproces
“Door de verbouwing die heeft plaatsgevonden, zitten we nu in een veranderproces. Mensen ontmoeten elkaar nu meer op kantoor, maar daar komt ook meer reuring bij kijken. Drukte en bedrijvigheid die mensen eerst niet ervaarden. Daarnaast is er een gebrek aan concentratieplekken, de verbouwing zorgde ervoor dat we beperkte capaciteit hebben van overlegruimtes. Daarnaast is het soms onduidelijk waar bepaalde ruimtes voor bedoeld zijn, plekken vertellen niet automatisch het verhaal. Wat hierin het verschil kan maken: leiderschap.”
“Het inzetten op fysieke verandering zorgde voor beweging in de organisatie. Daarin zijn we voorbijgegaan aan de behoefte van de medewerkers. Verschillende knelpunten zijn bijvoorbeeld: krapte en drukbeleving. Keuzes pakken anders uit dan we van tevoren beoogd hadden. Uiteindelijk leren we door te doen en zetten we in op verandermanagement. Daarnaast evalueren we op het programma en willen we zorgen dat eind 2026 alles in de lijn hebben gebracht.”
Benieuwd naar de reacties van de andere rondetafelgasten? Lees hier het volledige Round Table verslag.




















