Van ABW naar Experience Based Working: maak de volgende stap in werkplekconcepten!

Activity Based Working heeft veel organisaties verder gebracht. Tijdens de cursusdag van WorkWire op donderdag 4 september 2025 laten ze zien hoe Experience Based Working (EBW) inspeelt op de uitdagingen van vandaag én morgen.
Samen met Esther Roelofs en Marco Verhoef ga je aan de slag met de principes van Experience Based Working (EBW). Je leert werken met de Value Fit-methodiek en krijgt praktische tools aangereikt, zoals het opstellen van Experience Journeys. Daarnaast ontwikkel je een concreet plan van aanpak om EBW toe te passen binnen jouw eigen organisatie.
Activity Based Working
De kern van Activity Based Working is simpel: werknemers kiezen hun werkplek op basis van de activiteit die ze op dat moment moeten uitvoeren. Het concept lijkt aantrekkelijk – flexibiliteit, keuzevrijheid en efficiëntie. Maar in de praktijk voelen werknemers zich beperkt door deze aanpak. “Flexibiliteit is geweldig, maar niet als het ten koste gaat van werkplezier en het gevoel van verbinding met collega’s en de organisatie,” aldus Esther Roelofs. “Activity Based Working is gericht op de activiteiten van werknemers, maar niet op wie ze zijn en wat ze individueel nodig hebben om optimaal te kunnen werken.”
Wil je meer achtergrondinformatie over deze aanpak? Lees dan het interview met Esther Roelofs op Smart WorkPlace. Daarin vertelt zij meer over hoe Experience Based Working een volgende stap is in de ontwikkeling van werkplekstrategieën.
Programma
10:00 – 11:30 | Introductie: Van ABW naar EBW: Esther Roelofs en Marco Verhoef lichten toe hoe Experience Based Working (EBW) een toekomstgerichte, mensgerichte benadering biedt t.o.v. traditioneel ABW.
11:30 - 12:30 | Business Case: Van Theorie naar Praktijk
12:30 - 13:00 | Lunchpauze: Lunch in het WorkWire-kantoor, inclusief praktijkvoorbeelden van EBW-oplossingen.
13:00 - 13:45 | Van Inzicht naar Aanpak: Uitwerking van een concreet plan van aanpak voor implementatie van EBW binnen de eigen organisatie.
13:45 - 14:00 | Afsluiting: Delen van inzichten en vervolgstappen per organisatie.
Benieuwd naar het volledige programma? Je vindt het dagprogramma op de website van WorkWire.
Merk je dat je huidige werkplekstrategie niet meer aansluit bij de behoeften van jouw organisatie of medewerkers? En ben je klaar om de stap te zetten van Activiteitgericht Werken naar een aanpak waarin beleving, welzijn en neurodiversiteit centraal staan? Kijk dan hier.